O nás

Značka Továrna na Dokonalé Programy byla založena v roce 1989 pro zakázkovou tvorbu software. Našimi prvními projekty bylo počeštění vývojového prostředí Borland včetně některých manuálů, vývoj uživatelsky rozšiřitelného rezidentního slovníku DICK DC s databázovým strojem (základ pozdějšího databázového serveru) a první verze informačního systému AVIDIS pro Warner Home Video.

V roce 1992 se původní sdružení fyzických osob úspěšně přerodilo na společnost s ručením omezeným, která existuje dodnes. Ve stejném roce jsme také rozšířili spektrum nabízených služeb o návrhy, stavbu a správu síťových prostředí.

Od roku 1995 jsme certifikováni jako Novell Professional Developer. Vyvíjíme software na zakázku i pro volný prodej, určený pro platformy Novell NetWare, Windows a Linux. Používáme především programovací jazyky Java a C/C++.

Mezi naše úspěšné produkty patří:

TDPSQL/TDPDBS – původně databázová knihovna se vyvinula nejprve v databázový a později SQL server. Díky kompresi komunikace a vysoké optimalizaci je rychlejší než srovnatelné servery (např. MySQL). Pro jeho rychlost a stabilitu jsou na jeho základě vystavěny všechny naše aplikace pracující s databázemi (např. AVIDIS).

BOIS – Burzovní obchodně informační systém vyvinutý pro komoditní burzu s elektrickou energií. Umožňuje provádět nákupy a prodej elektřiny podle vnitřních pravidel burzy, zprostředkovává aktuální informace o vývoji nabídky a poptávky.

AVIDIS – (v současnosti 4. verze) - informační a distribuční systém specializovaný na obchodování s filmy na nosičích VHS, DVD apod. Systém má implementováno reportování do systémů předních světových distributorů (Warner Bros, Universal Pictures...). Podporuje komunikaci se SAP.

TempGuard – komplexní systém zajišťující monitoring a ochranu serverů a stanic proti přehřátí, založený na speciálně vyvinuté HW kartě. Ta monitoruje naměřené hodnoty zvolených částí zařízení (CPU, HDD atp. celkem až 8) a v případě překročení definovaných mezních hodnot provede uživatelem vybranou akci (aktivuje přídavné chlazení, odstaví stroj, odešle e-mail, SMS...)

ZfCR – systém pro správu a ovládání počítačových učeben. Díky jednoduchému ovládání umožňuje pedagogům využívat učebny i pro nepočítačové předměty. Minimalizuje čas na přípravu a údržbu učeben a výrazně zvyšuje i jejich bezpečnost. Využívá technologii ZENworks.

V neposlední řadě jsme vyvinuli i celou škálu užitečných a výkonných doplňků pro produkty společnosti Novell, jako je např. TDPRCON – vzdálená konzole pro servery Novell NetWare nebo TDPSMTP – SMTP forwarder včetně vlastního resolveru.

Významné místo patří projektu eGovernment – jde o komplexní elektronický systém umožňující uchovávat informace o všech občanech, právnických osobách a vztazích mezi nimi. Data jsou rozdělená podle krajů a okresů (přičemž je možné s nimi pracovat i z jiného okresu/kraje). Uživateli (občanovi) jsou po přihlášení do systému nabízeny informace bezprostředně se k němu vztahující - počínaje sdělením místní radnice (např. o opravě chodníků v blízkosti jeho bydliště), přes informace z kraje až po sdělení vlády. Dále sdružuje informace ze státních registrů, uchovává všechny vydané doklady, informace z trestních a obchodních rejstříků. Systém využívá technologii Novell eDirectory, pro autentizaci uživatelů slouží čipové karty.

Tento projekt jsme s velkým ohlasem představili v rámci roadshow Internet mění svět, organizované Sdružením pro informační společnost. Ve spolupráci se společností Novell cz jsme ho s úspěchem prezentovali ve 14-ti městech po celé republice. Následně jsme s tímto projektem navštívili i další země celého světa – Slovensko, Rumunsko, Litvu, Rusko, Jižní Afriku a také vývojáře společnosti Novell.

Významným milníkem ve vývoji společnosti bylo založení divize záchrany dat v roce 1994. To že i v této oblasti patříme mezi špičku, dokazuje kromě úspěšnosti záchran (která se pohybuje okolo 93%) také fakt, že si nás jako partnera při vstupu na český a slovenský trh vybral světový lídr v tomto oboru - americká společnost Kroll Ontrack. Na podzim roku 2004 pak došlo z důvodu spojení s touto společností k osamostatnění divize a vzniku samostatného právního subjektu
TDP – Ontrack Data Recovery s.r.o.

Jsme zakládajícím členem mezinárodní iniciativy Open Horizons (dříve GroupWiseR), jenž si klade za cíl prezentovat a propagovat výhody produktu GroupWise a zároveň se aktivně podílet na jeho vývoji (např. shromažďováním přání a nápadů jeho uživatelů a jejich následné prezentaci vývojářům)