SuperLumin

„Legální je řídit, ne monitorovat“

Pracovní počítač - 5 tipů, jak se nechat vyhodit

  • soukromé emaily
  • soukromé blogy
  • fotoalba
  • Facebook, Twitter ...
  • nepracovní weby - dovolená, dárky, nákupy, erotika, sport, knihy, koníčky

Náš mladý úředník se usilovně soustředí - na dovolenou s rodinou u moře. Podle konzervativních statistik 50 minut denně, 4 hodiny týdně, více než 2 (!) pracovní dny měsíčně. Skutečnost je často horší.

Co to pro Vás může znamenat?

  • 48.000 Kč ztráty ročně při průměrné mzdě 23.000 měšíčně
  • každý jedenáctý úředník napracovává čas, který jeho 10 kolegů stráví soukromě na internetu
  • vedoucí pracovníci jsou nuceni „něco udělat“ s nejhoršími hříšníky, přestože pro to nemají nástroje, pravomoc a dostatečnou oporu v legislativě
  • organizace vynakládá nemalé prostředky na řešení problémů s viry a škodlivými programy, zavlečenými z nepracovních webů
  • přistiženého pracovníká brání ÚOOÚ a soudní spor prohrajete, protože otázka monitorování je právně nejasná

Řízení přístupu na internet je nenáročné, funkční, legální a 100% řešení

Rozdělíte zaměstnance do skupin podle toho, zda mohou na internet neomezeně, pracovně či vůbec. K rozdělení využijete váš stávající systém, do kterého se každé ráno přihlašují - jedno zda máte Windows nebo Linux. Snadnost přiřazení do skupin ukazuje obrázek aplikace. Přístup lze řídit i podle času takže můžete před a po pracovní době a o polední přestávce povolit například všechno všem, aby si vyřídili co potřebují.

Řízení přístupu na internet

Blokovat lze weby podle obsahu, není tedy problém povolit vše s vyjímkou erotiky, porna a třeba Facebook (hry na Facebooku jsou totiž velkým žroutem pracovního času).

Celkové náklady na provoz včetně rozpočítání pořizovacích nákladů na 3 roky a profesionální správy odbornou firmou na dálku činí jen přibližně 35 až 75 Kč na zaměstnance a měsíc. Při uvažovaném soukromém pobytu na internetu 50 minut denně se Vám tato investice zaplatí za půl dne prvního dne v měsíci. Zbývajících 20 dnů vám již jen vydělává nebo chcete-li přínáší užitek a lepší výkon celého týmu.

Zvýhodněná nabídka, která umožňuje dosáhnout na tak neuvěřitelně nízké ceny celého řešení (HW, SW, instalace, správa) je platná do konce 3. čtvrletí. Protože ale vyřízení objednávky a nasazení řešení chvíli trvá, neváhejte a využijte letní čas - ten je pro změny takového typu vůbec nejlepší.

Řízení přístupu vůbec nemusíte svěřovat správci sítě, který mívá nadstandardní vztahy s vybranými uživateli. Nezávislou správu zajišťujeme za 900 Kč měsíčně a jak vidíte na obrázku, vedoucí pracovník snadno nastaví potřebnou kategorii komukoliv. Uživatelé nejsou systémem nijak obtěžováni, nemusí se přihlašovat a dokonce je jejich přístup na internet urychlen. Pokud se ale pokusí přistoupit na nepovolené stránky, dostanou místo nich varování, které si sami zvolíte.

Spočítejte si, kolik zaplatíte zaměstnancům za dobu, kterou tráví na internetu

Vyžádejte si nezávaznou konzultaci, nabídku nebo předvedení.